Podanie kontaktu (e-mail lub telefon) oraz treści wiadomości jest obowiązkowe.

INADINE*
opatrunek nieprzywierający z jodyną powidonową


Bezpieczny wybór w leczeniu ran

- Nieprzywierający, kontaktowy opatrunek INADINE* z jodyną powidonową zapewnia długotrwały efekt antyseptyczny o bardzo szerokim spektrum działania. Jest przeznaczony do leczenia zakażonych ran powierzchniowych lub stosowany profilaktycznie przy oparzeniach, ubytkach naskórka lub ran p[ooperacyjnych.

- Bezpieczny i efektywny opatrunek INADINE* może być stosowany zarówno u dorosłych jak i u dzieci powyżej 6 miesiąca życia, nie wywołując jednocześnie oporności bakterii.

INADINE* - najlepszy wybór w profilaktyce i leczeniu zakażonych ran z małym i średnim wysiękiem

INADINE* jest opatrunkiem zewnętrznym z dzianiny wiskozowej impregnowanej maścią zawierającą 10% jodynę powidonową (PVP-1). Opatrunek zawiera nieaktywne substancje takie jak: glikol polietylenowy i oczyszczona woda. Struktura cząsteczek powidonu zapewnia powolne i stałe uwalnianie jodu z opatrunku. Glikol polietylenowy odpowiada za wilgotność rany umożliwając penetracjęjodyny w głąb rany i skuteczne działąnie bakteriobójcze.

Korzyści

INADINE* - szerokie spektrum działania (bakterie gram+, gram-, zarodniki bakteryjne, beztlenowce, drożdżaki i grzyby),

- trwałe uwalnianie jodyny zapewniające skuteczne leczenie infekcji,

- delikatne, bezurazowe i bezbolesne opatrywanie ran.

Zastosowanie INADINE*

- otarcia, skaleczenia, ubytki naskórka


 INADINE* nie pownien być stosowany  przy nadwrażliwości (alergii) na jod, przed i po  stosowaniu radioterapii izotopami  jodu (aż do całkowitego wyleczenia), u chorych z zaburzoną czynnością nerek, u kobiet w ciązy lub karmiących piersią.

Opatrunek INADINE* może być stosowany tak długo jak obserwuje się objawy zakażenia lub jak długo występuje ryzyko zakażenia rany.

Jak stosować INADINE*

Aplikacja opatrunku:

- usunąć papierowe warstwy ochronne i położyć opatrunek bezpośrednio na ranę. INADINE* należ y zabezpieczyć opatrunkiem chłonnym (wtórnym), np. Tiele* lub innym.

Zmiana opatrunku:

- utrata intensywności koloru   opatrunku  sygnalizuje konieczność jego zmiany     i

oznacza jednocześnie zmniejszenie skuteczności działania antyseptycznego,

- w początkowej fazie leczenia lub w przypadku ran z dużą  ilością wydzieliny  konieczna  może być wcześniejsza zmiana opatrunku INADINE*

- opatrunek wtórny zmieniamy tak często , jak wymaga   tego stan rany i ilość wysięku,

- przy wystąpieniu trudności ze zdjęciem opatrunku należy delikatnie rozciągnąć przeciwległe rogi opatrunku.STRONA GŁÓWNA    |    O FIRMIE    |    OFERTA    |    REFUNDACJA    |    PROGRAM PARTNERSKI    |    PORADY    |    KONTAKT


stronę odwiedziło 154981 osób