Podanie kontaktu (e-mail lub telefon) oraz treści wiadomości jest obowiązkowe.

OPATRUNKI HYDROKOLOIDOWE Z ALGINIANEM COMFEEL PLUS


Comfeel Plus Podstawowy

Opatrunki Comfeel Plus to nowa generacja opatrunków specjalistycznych. Zbudowany jest z higroskopijnych cząsteczek naturalnej celulozy z dodatkiem alginianu wapniowego, tworzących syntetyczną, elastyczną masę. Powierzchnia hydrokoloidu pokryta jest przez półprzepuszczalną, "inteligentną" błonę poliuretanową. Dzięki skutecznej interakcji pomiędzy wchłanianiem wysięku i parowaniem, możliwe jest zachowanie w obrębie rany i jej okolicy optymalnego, wilgotnego środowiska przyśpieszającego proces gojenia. Wilgotne środowisko jest utrzymywane w ranie podczas całego procesu gojenia. Właściwości przylepne opatrunku Comfeel zostały dobrane w taki sposób, że opatrunek nie przesuwa się i nie odkleja. Jednocześnie może być łatwo usunięty bez dodatkowego uszkodzenia owrzodzenia i otaczającej skóry. Dodatkowo pacjenci po zastosowaniu opatrunków Comfeel Plus Podstawowych odczuwają zmniejszenie dolegliwości bólowych. Wpływa na to ochronne działanie opatrunku na zakończenia nerwowe i ziarninująca tkankę. Na powierzchni opatrunków Comfeel Plus Podstawowych wbudowana jest podziałka, która umożliwia pomiar i ocenę wielkości rany w miarę postępu procesu leczenia

ZASTOSOWANIE:

Comfeel Plus Podstawowy jest stosowany w leczeniu owrzodzeń podudzi i odleżyn. Zalecany jest również na powierzchowne oparzenia oraz otarcia naskórka. Środki ostrożności - nie stosować u pacjentów uczulonych na jeden lub kilka składników opatrunku, - nie stosować przy odsłoniętych kościach, mięśniach i ścięgnach, - nie stosować u pacjentów z infekcjami swoistymi, takimi jak gruźlica, kiła, trąd

 

Comfeel Sacral Plus

Comfeel Plus Sacral zawiera higroskopijne cząsteczki naturalnej celulozy z dodatkiem alginianu wapniowego tworzące elastyczną, samoprzylepną masę, pokrytą z zewnątrz "inteligentną", półprzepuszczalną błoną poliuretanową. Półprzepuszczalna zewnętrzna błona poliuretanowa reguluje stopień parowania w zależności od objętości wysięku. Optymalne wilgotne środowisko w ranie doprowadza do zmiękczenia i usunięcia tkanek niepełnowartościowych oraz przyspiesza proces gojenia. Trójkątny kształt opatrunku zapewnia optymalne przyleganie do odleżyn w okolicy krzyżowej. Opatrunki mają wbudowany system sygnalizowania zmiany opatrunku tzw. "efekt sygnalizacji świetlnej"

ZASTOSOWANIE:

Odleżyny okolicy kości krzyżowej kręgosłupa. Środki ostrożności - nie stosować u pacjentów uczulonych na jeden lub kilka składników opatrunku, - nie stosować przy odsłoniętych kościach, mięśniach i ścięgnach, - nie stosować u pacjentów z infekcjami swoistymi, takimi jak gruźlica, kiła, trąd.

 

Comfeel Plus Konturowy

Opatrunek o charakterystycznym kształcie "motyla", to nowa generacja opatrunków specjalistycznych. Unikalny kształt opatrunku Comfeel Plus Konturowy pozwala na jego zastosowanie w miejscach szczególnie trudnych do zaopatrzenia, takich jak okolica kości krzyżowej kręgosłupa, łokcie, kolana i pięty. Przezroczyste, hydrokoloidowe brzegi opatrunku ochraniają skórę oraz optymalizują warunki gojenia i dojrzewania zniszczonej skóry wokół rany. Dodatkowo pacjenci po zastosowaniu opatrunków Comfeel Plus Konturowych odczuwają zmniejszenie dolegliwości bólowych. Wpływa na to ochronne działanie opatrunku na zakończenia nerwowe i ziarninującą tkankę. Opatrunek Comfeel Plus zbudowany jest z higroskopijnych cząsteczek naturalnej celulozy z dodatkiem alginianu wapniowego, tworzących syntetyczną, elastyczną masę. Powierzchnia hydrokoloidu pokryta jest przez półprzepuszczalną, "inteligentną" błonę poliuretanową. Dzięki temu warstwa zewnętrzna ma zdolność regulacji stopnia parowania w zależności od objętości wydzielanego wysięku. Takie cechy opatrunku pozwalają na utrzymanie optymalnego, wilgotnego środowiska gojenia rany ułatwiającego w ten sposób usuwanie niepełnowartościowych tkanek z rany i przyspieszającego proces gojenia. Opatrunki mają wbudowany system sygnalizowania zmiany opatrunku tzw. " efekt sygnalizacji świetlnej"

ZASTOSOWANIE:

- owrzodzenia podudzi,
- odleżyny I - IV stopnia,
- powierzchowne oparzenia oraz miejsca po pobraniu tkanek do przeszczepu

Środki ostrożności:

- nie stosować u pacjentów uczulonych na jeden lub kilka składników opatrunku,
- nie stosować przy odsłoniętych kościach, mięśniach i ścięgnach,
- nie stosować u pacjentów z infekcjami swoistymi, takimi jak gruźlica, kiła, trąd.

 

Comfeel Plus Przeźroczysty

Comfeel Plus Przezroczysty należy do nowej generacji opatrunków hydrokoloidowych. Dzięki skutecznej interakcji pomiędzy wchłanianiem wysięku i parowaniem, możliwe jest zachowanie w obrębie rany i jej okolicy optymalnego, wilgotnego środowiska przyspieszającego proces gojenia.

Dzięki zachowaniu przezroczystości, ocena wzrokowa nie wiąże się z koniecznością usunięcia opatrunku. Możliwe jest zatem stałe monitorowanie procesu gojenia rany. Umieszczenie podziałki na powierzchni opatrunku umożliwia prosty pomiar wielkości rany i postępu w jej gojeniu się

ZASTOSOWANIE:

Wykorzystywane są w leczeniu:

- owrzodzeń podudzi
- odleżyn
- oparzeń
- miejsc po pobraniu tkanki do przeszczepu
- ran pooperacyjnych

 

Comfeel Plus Pooperacyjny

Należy do grupy opatrunków Comfeel Plus Przezroczysty.

Comfeel Plus Przezroczysty należy do nowej generacji opatrunków hydrokoloidowych. Zastosowanie nowych technologii umożliwiło opracowanie opatrunków o wyjątkowych właściwościach. Dzięki skutecznej interakcji pomiędzy wchłanianiem wysięku i parowaniem, możliwe jest zachowanie w obrębie rany i jej okolicy optymalnego, wilgotnego środowiska przyspieszającego proces gojenia.

Dzięki zachowaniu przezroczystości, ocena wzrokowa nie wiąże się z koniecznością usunięcia opatrunku. Możliwe jest zatem stałe monitorowanie procesu gojenia rany. Dodatkowo, obecność podziałki na powierzchni opatrunku umożliwia prosty pomiar wielkości rany i postępu w jej gojeniu się.

SPOSÓB UŻYCIA: ( DOTYCZY CAŁEJ GRUPY)

Przed założeniem opatrunku, ranę należy oczyścić i przemyć roztworem soli fizjologicznej. Następnie delikatnie osuszyć okolice rany. Dobór właściwego rozmiaru opatrunku zależy od wielkości rany. Opatrunek powinien być większy o 1 - 2 cm. od brzegów rany. Przed założeniem należy go ogrzać w rękach tak, aby opatrunek nabrał temperatury zbliżonej do temperatury ciała pacjenta, będzie przez to bardziej elastyczny podczas zakładania. Po założeniu opatrunku na ranę należy go delikatnie przytrzymać przez ok. 30 sekund w celu lepszego jego przylegania.

STRONA GŁÓWNA    |    O FIRMIE    |    OFERTA    |    REFUNDACJA    |    PROGRAM PARTNERSKI    |    PORADY    |    KONTAKT


stronę odwiedziło 208025 osób