Podanie kontaktu (e-mail lub telefon) oraz treści wiadomości jest obowiązkowe.

OPATRUNKI POLIURETANOWE BIATAIN AG ZE SREBREM NIEPRZYLEPNE


Biatain-Ag Piankowy ze srebrem nieprzylepny

Opatrunek Biatain-Ag łączy w sobie skuteczne działanie przeciwbakteryjne i bardzo dobre wchłanianie wysięku. Zawiera kompleks srebra, który jest równomiernie rozmieszczony w piance i działa antybakteryjnie. Srebro pod wpływem kontaktu z wysiękiem, jest uwalniane do łożyska rany. Może to trwać do 7 dni (w zależności od obfitości wysięku).

Opatrunek Biatain-Ag chroni ranę przed bakteriami oraz wilgocią z zewnątrz, dzięki półprzepuszczalnej błonie ma miejsce wymiana gazowa. Biatain-Ag wykazuje szerokie spektrum działania antybakteryjnego. Zwalcza drobnoustroje powszechnie występujące w trudno gojących się ranach, m. in.:

- Pseudomonas aeruginosa
- Staphylococcus aureus
- Streptococcus ß-hemolityczny
- Escherichia coli
- MRSA (Staphylococcus odporny na metycylinę)
- VRE (Enterococcus odporny na wankomycynę)

ZASTOSOWANIE:

- są przeznaczone do ran o średniej lub dużej ilości wysięku. Dodatkowo opatrunki Biatain-Ag mogą być stosowane do leczenia ran wykazujących spowolnione gojenie z powodu bakterii lub ran z dużym ryzykiem zakażenia.

- zalecane są w przypadkach owrzodzeń goleni , odleżyn, w leczeniu stopy cukrzycowej. Mogą być tez stosowane na oparzenia, w miejsca pobrania tkanek do przeszczepu i powikłanych ranach pooperacyjnych.

- minimalizują nieprzyjemny zapach wywołany przez mikroorganizmy znajdujące się w ranie

- mogą być wykorzystywane przez pacjentów z owrzodzeniem, stosujących kompesjoterapię

- u pacjentów z ranami zakażonymi, powinny być stosowane pod stałą kontrolą lekarza i pielęgniarki

SPOSÓB UŻYCIA:

Ranę spłukać roztworem soli fizjologicznej. Następnie delikatnie osuszyć skórę wokół rany. Opatrunek Biatain-Ag należy dobrać tak, aby jego krawędzie znajdowały się co najmniej 2 cm od brzegów rany, a w przypadku mniejszych ran - 1 cm, mocuje się za pomocą bandaża bawełnianego lub elastycznego, a jeśli jest to wskazane, za pomocą specjalistycznego bandaża kompresyjnego. Zmiana opatrunku jest zalecana zgodnie ze wskazaniami klinicznymi lub gdy na krawędzi pojawią się ślady wysięku - może pozostawać na ranie do 7 dni. Biatain-Ag może być stosowany przez cały okres leczenia ran.

STRONA GŁÓWNA    |    O FIRMIE    |    OFERTA    |    REFUNDACJA    |    PROGRAM PARTNERSKI    |    PORADY    |    KONTAKT


stronę odwiedziło 154981 osób