Podanie kontaktu (e-mail lub telefon) oraz treści wiadomości jest obowiązkowe.

PROMOGRAN*

opatrunek modelujący proteazy

Odpowiedź na stagnację rany

PROMOGRAN* jest nowoczesnym, bioaktywnym opatrunkiem kolagenowo-celulozowym przeznaczonym do leczenia wszystkich ran przewlekłych. Opatrunek wiąże i inaktywuje nadmiar proteaz w ranie, wspomaga i chroni naturalne cyznniki wzrostu, przywraca równowagę środowiska rany i przyspiesza proces jej gojenia (szczególnie w ostatnich dwóch fazach: zarninowania i naskórkowania). PROMOGRAN* posiada także właściowści hemostatyczne.

PROMOGRAN* wskazany jest w leczeniu wszystkich rodzajów ran gojących się przez ziarninowanie, wolnych od tkanki martwiczej, takich jak:

-        owrzodzenia cukrzycowe, żylne podudzi imieszane,

-        odleżyny,

-        rany pourazowe i pooperacyjne.

PROMOGRAN* - nowoczesny opatrunek strukturalny wspomagający gojenie ran

Charakterystyka opatrunku PROMOGRAN*


PROMOGRAN* jest rodzajem jałowej, liofiliozowanej gąbki zbudowanej z utlenionej, regenerowanej celulozy (ORC) i kolagenu. W obecności wysięku z rany opatrunek przekształca się w miękki żel ulegający biodegradacji. Utrzymuje fizjologiczną wilgotność środowiska rany co sprzyja procesom ziarninowania i naskórkowania. Kolagen i i utleniona, regenerowana celuloza rozkładane są całkowicie przez komórki organizmu.

Schemat działania opatrunku PROMOGRAN*


Jak stosować PROMOGRAN*

-        oczyścić ranę z tkanki martwiczej (chirurgicznie, enzymatycznie lub autolitycznie)

-        umieścić opatrunek bezpośrednio na raie, pokrywając całe jej dno

-        w przypadku ran suchych lub z maym wysiękiem opatrunek nasączyć płynem Ringera lub 0,9% NaCl, co uruchomi proces przekształcania się w żel

-        PROMOGRAN* należy zabezpieczyć opatrunkiem wtórnym (np. Tielle*)

-        w ciągu 1-3 dni opatrunek ulega wchłonięciu

-        nie jest konieczne usuwanie pozostałości opatrunku PROMOGRAN* podczas aplikacji nowego opatrunkuSTRONA GŁÓWNA    |    O FIRMIE    |    OFERTA    |    REFUNDACJA    |    PROGRAM PARTNERSKI    |    PORADY    |    KONTAKT


stronę odwiedziło 154980 osób