Podanie kontaktu (e-mail lub telefon) oraz treści wiadomości jest obowiązkowe.

Actisorb* Silver 220

opatrunek z węglem aktywowanym i srebrem

Zwycięża zainfekowane rany

- ACTISORB* Silver 220 jest złożonym opatrunkiem, który zawiera czysty węgiel aktywawany impregnowany srebre, tworząc korzystne warunki dla efektywnego gojenia rany. Jest wysoce tolerowany i przeznaczony dla leczenia wszystkich typów ran przewlekłych. Wieloletnia praktyka kliniczna potwierdza skuteczność wobec szerokiego spektrum mikroorganizamów – włącznie z MRSA i VRE – oraz minimalne ryzyko opornośći szczewpów  bakterii.

- Srebro zwalcza mikroorganizmy wewnątrz opatrunku, co hamuje kolonizację bakteryjną i powstrzymuje rozwój zakażenia. Natomiast aktywowany węgiel pochłania bakterie i nieprzyjemny zapach, poprawiając jakość życia pacjenta i opiekujących się nim osób.

- Opatrunek ACTISORB* Silver 220 jest idealny jako pierwszy wybór w leczeniu ran przewlekłych – owrzodzeń podudzi, odleżyn, zespołu stopy cukrzycowej. Ma zastosowanie także w leczeni ugrzybicznych zmian nowotworowych, zainfekowanych ran wrzodziejących, powypadkowych i pooperacyjnych.

UNIKALNA STRUKTURA, UNIKALNE DZIAŁANIE


Jak stosować ACTISORB* Silver 220

Przygotowanie rany:

- cirurgicznie lub enzymatycznie usunąć suchą tkankę neokrotyczną,

- rany przemyć jałowym roztworem soli fizjologicznej lub postępować z obowiązującymi standardami.

Aplikacja:

- stosować suchy lub wilgotny (nasączony solą fizjologiczną),

- zakładać na ranę dowolną stroną,

- można go łatwo umieszczać w głębokich ranach.

Zewnętrzna warstwa nylonowa umożliwia  atraumatyczną zmienę opatrunku.

Absorpcja mikroorganizamów i zapachu jest pełna, gdy opatrunek ma bezpośredni kontakt z powierzchnią lub dnem rany, ale jeśli to konieczne ACTISORB* Silver 220 może być nakładany na opatrunek nieprzywierający (np. Adaptic*). W zależności od ilości  wysięku należy zastosować odpowiednio chłonny opatrunek wtórny (np.Tiele*).

Zmiana

ACTISORB* Silver 220 może pozostawać w ranie od 3 do 7 dni, o ile opatrunek wtórny jest zmieniany odpowiednio często. W pierwszej fazie leczenia może być konieczna zmiana opatrunku ACTISORB* Silver 220 co 24 godziny.

Opatrunek  ACTISORB* Silver 220 zawiera 33 ug/cm2 srebra. Dostępny jest także  ACTISORB* PLUS 25 zawierający 25 ug/cm2 srebra.

Opatrunku  ACTISORB* Silver 220ACTISORB* PLUS 25 nie wolno ciąć, ponieważ istnieje ryzyko uwolnienia włókien do rany i jej przebarwienie.


STRONA GŁÓWNA    |    O FIRMIE    |    OFERTA    |    REFUNDACJA    |    PROGRAM PARTNERSKI    |    PORADY    |    KONTAKT


stronę odwiedziło 172511 osób